SCSC 2016 :: ŠARIŠ CUP SOARING CAMP 2016

Na SCSC 2016 pozývame záujemcov z leteckej i laickej verejnosti. Pilotom ponúkame atraktívnu možnosť oboznámiť sa s lietaním na východe Slovenska. Pre laickú verejnosť ponúkame možnosť zoznámiť sa s týmto športom.

 

Otázky a odpovede k SCSC2016

Kedy začíname?

Prvý letový deň je sobota 6.8.2016. Predpokladaný štart 12:00 CEST (GMT+2). Príchod na letisko Ražňany je možný už v piatok 5.8.2016


Môžem sa zúčastniť?

Zúčastniť sa môže každý s platným pilotným preukazom s kvalifikáciou GLD a platným medical licesne po vyplnení registračného formulára.


Aké sú poplatky?

Aerovlek do 600m pre jednomiestny vetroň je 22Eur, pre dvojmiestny vetroň je 26Eur. Iné poplatky (pristávací, štartovací, ...) spojené s lietaním sú nepravdepodobné.


Kde sa môžem ubytovať?

Ubytovanie je možné na letisku v 4posteľových izbách, v stanoch, v karavanoch. Ubytovanie mimo letiska je možné najližšie v Sabinove v hoteli Torysa (3km), v podhorskom stredisku Drienica (10km), v Šarišparku pri Veľkom Šariši (10km), v hoteloch a penziónoch Prešove (25km).


Je možné zaparkovať vetroň v hangári?

Kapacita hangáru je v tejto chvíli značne vyčerpaná, preto pre zabezpečenie miesta pre svojho miláčika je potrebné dohodnúť telefonicky. Parkovanie v transportných vozoch pod hviezdami je možné na vyznačenom mieste na ploche letiska.